Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου 2013 15:54

Το www.atpreveza.gr σε συνεργασία με το www.sportlarissa.gr, σας έδωσε τη δυνατότητα να απολαύσετε LIVE την αναμέτρηση της 1ης Αγωνιστικής της Γ' Εθνικής Κατηγορίας (2ος Ομιλος), η οποία βρήκε νικήτρια τη Λάρισα με σκορ 5-0.

ΑΕΛ-ΠΑΣ Πρέβεζα

Γήπεδο: Αλκαζάρ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΤΣ

Διαιτητής ήταν ο Διονύσης Ζούγρας από την Κοζάνη. Βοηθοί του θα είναι οι Χρήστος Τσιαμπάζης και Ιωάννης Ξενακίδης επίσης από την Κοζάνη

Η 11αδα της ΑΕΛ: Σικαλιάς, Καρανίκας (62' Αραμπατζής), Μήτσης, Σιάκκας, Κυριακίδης, Νεμπεγλέρας, Πλιάγκας, Ρούσσης, Στεφανίδης, Πατινιώτης (46' Γκούρτσας), Μπλέντι (71' Τζουμάκης).

Οι 11 της Πρέβεζας: Πανούσης, Λαζαρίδης (61' Χουλιάρας), Νίκου (68' Σκαμνέλος), Μάρκος, Δήμας Χρ., Δήμας Θ. (81' Ζήσης), Καταπόδης, Μπάτσος, Σιδέρης, Ντέτσικας, Δημουλιάς.

10΄: Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Μετά το κόρνερ ο Ρούσσης έπιασε την κεφαλιά, έδιωξαν οι αμυντικοί η μπάλα στρώθηκε στον Πατινιώτη που έπιασε το σουτ όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

16΄: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ να ανοίξει το σκορ. Ο Σιάκκας πήρε την κεφαλιά ύστερα από το κόρνερ του Νεμπεγλέρα, το ριμπάουντ πήρε ο Μπλέντι που απέναντι από τον Πανούση δεν κατάφερε να τον νικήσει.

24΄: Ο Νεμπεγλέρας εκτέλεσε το κόρνερ, ο Στεφανίδης σηκώθηκε πιο ψηλά από όλους, πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Πανούση

31΄: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Μπλέντι βρήκε ωραία τον Πλιάγκα που πλάσαρε άουτ

32΄: Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Μήτσης από τα αριστερά έκανε τη σέντρα ο Στεφανίδης την κεφαλιά η μπάλα ελάχιστα άουτ

40΄: Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ με τον Πλιάγκα να πατάει ωραία την μπάλα στον Στεφανίδη που μόνος του απέναντι από τον Πανούση έκανε ένα χλιαρό σουτ με αποτέλεσμα να μπλοκάρει ο πορτιέρο της Πρέβεζας

Η ΑΕΛ ανοίγει το σκορ με τον Μπλέντι στο 46΄ στην πρώτη φάση του δευτέρου ημιχρόνου.

Στο 50΄ η ΑΕΛ κάνει το 2-0 με κεφαλιά του Ρούσση έπειτα από κόρνερ του Νεμπεγλέρα

57΄: Διπλή χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Πρώτα ο Νεμπεγλέρας σούταρε η μπάλα βρήκε το δοκάρι και στη συνέχεια η μπάλα ο Μπλέντι έστειλε την μπάλα άουτ

3-0 για την ΑΕΛ στο 58΄ με κεφαλιά του Στεφανίδη ύστερα από σέντρα ακριβείας του Κυριακίδη

64΄: Σέντρα του Αραμπατζή από τα δεξιά, ο Γκούρτσας πιάνει το μονοκόματο σουτ με τον Πανούση να διώχνει σωτήρια πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή

Στο 65΄ καταγράφηκε το πρώτο σουτ της Πρέβεζας με τον Σιδέρη αλλά ο Σικαλιάς εύκολα μπλόκαρε.

Στο 70΄ ο Μπλέντι με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή ύστερα από σέντρα του Πλιάγκα να κάνει το 4-0

Στο 74΄ η ΑΕΛ κάνει το 5-0 με κεφαλιά του Γκούρτσα έπειτα από κόρνερ του Νεμπεγλέρα

85΄: Ο Δημουλιάς σούταρε μέσα στην περιοχή για την Πρέβεζα αλλά ο Σικαλιάς μπλόκαρε με τη βοήθεια του Σιάκκα. Η πρώτη καλή στιγμή για την Πρέβεζα

Θωμάς Βασιλειάδης: «Ευχαριστούμε την ΑΕΛ για τη φιλοξενία και θα την ανταποδώσουμε στο δεύτερο γύρο. Οι παίκτες έκαναν μια καλή προσπάθεια αντέξαμε ένα ημίχρονο και στην επανάληψη είπαμε να δώσουμε προσοχή στα στημένα. Ολιγωρήσαμε όμως και σε πέντε λεπτά δεχθήκαμε δύο γκολ και από κει και πέρα φτάσαμε σε αυτό το βαρύ σκορ. Δεν είναι αυτή η εικόνα που αξίζει στην Πρέβεζα, αλλά είναι μέσα στο ποδόσφαιρο αυτά. Η ΑΕΛ θα ανέβει κατηγορία και εμείς θα κάνουμε ότι μπορούμε για να διορθώσουμε κάποια πράγματα».

-Ποιο πιστεύετε ότι είναι το επίπεδο της κατηγορίας; Η ΑΕΛ είναι το μεγάλο φαβορί;

«Πιστεύω ότι τρεις, τέσσερις ομάδες είναι καλές. Οι υπόλοιπες δεν μπορούν να σταθούν εμπόδιο στην ΑΕΛ».